inspektor24.pl

Uslugi drogowe: Komis samochodowy

Obecnie wyróżnia się szereg rodzajów komisów samochodowych, które są silnie zróżnicowane w zależności od kilku kryteriów. Jednym z takich czynników jest ilość aut. Można mówić o takich placówkach, w których jest zaledwie parę aut, jakie czekają na swego nowego nabywcę. W takich Cennik serwisu i napraw telefonów Sony Wrocław przypadkach właścicielami nie są ludzie przypadkowi, którzy oddali auta w komis, ale sam komis. Handlarz sprowadza parę aut a gdy wozy z korzyścią dla siebie sprzeda, zamawia nowe. Najczęściej są to pojazdy nabywane za własne środki pieniężne. Istnieją także duże komisy samochodowe, które są swego rodzaju firmami pośredniczącymi.

Wtedy pobierają one prowizję od sprzedaży. Ich zadaniem jest pośredniczenie w transakcji a także udostępnianie miejsc na własnym placu. Przeważnie właściciele komisów tylko wynajmują tak jakby lokum na dane auta, lecz tych aut nie kupują. Kolejnym typem komisów są komisy tematyczne. Można mówić w ich zakresie o specyficznym podziale w zależności od rodzaju pojazdów – na komisy z autami luksusowymi, terenowymi, sportowymi, ciężarowymi, osobowymi.

Wyróżnia się także podział z perspektywy standardu – na tej podstawie wydziela się komisy niższej klasy, średniej orz wysokiej.

http://sklepswanson.pl – autor